Херта измъкна точка, спасението за Арминия е вече мираж

Два от тимовете в долната половина на таблицата и замесени в борбата за спасение в Бундеслигата Арминия (Билефелд) и Херта (Берлин) завършиха наравно 1:1. Гостите от столицата започнаха по-добре двубоя и успяха да създадат доста грижи на своя противник в началните минути. Щефан Ортега трябваше да се намесва решително при удар с глава на Сердар, а малко по-късно и срещу Марко Рихтер.

Домакините можеха да открият резултата малко след началото на втората част, но удар на Гонсало Кастро бе спасен от Марсел Лотка. Малко след това обаче играчите на Херта взеха преднина, когато Лукас Тусар успя да насочи топката от близко в мрежата за 1:0. Малко след попадението от Арминия протестираха с искане за дузпа, но те не бяха уважени от съдията.

Двата тима не можеха да се похвалят с много голови възможности пред двете врати, а надеждата на домакините сякаш се изпаряваше все повече, за да се стигне до 91-ата минута, когато Йоаким Нилсон успя да възстанови равенството за 1:1.

С това равенство Херта вече има 33 точки и продължава да заема 15-ото място в класирането точно над чертата, докато техните противници в днешния ден Арминия е с 27 на 17-ото, а спасението става все по-голям мираж.

Снимки: Gettyimages