Исторически финал за Фрайбург

Фрайбург победи с 3:1 като гост Хамбургер ШФ и за първи път в историята си се класира за финала в турнира за Купата на Германия. Отборът на Кристиан Щрайх реши всичко в своя полза още до почивката, когато вкара три гола за 24 минути. Техни автори станаха Нилс Петерсен (11'), Никлас Хьофлер (17') и Винченцо Грифо (35'). За домакините се разписа Роберт Глатцел в 88-ата минута.

По пътя към полуфиналите Фрайбург елиминира последователно Вюрцбургер Кикерс, Оснабрюк, Хофенхайм и Бохум. Тимът се представя впечатляващо и в Бундеслигата, където заема пето място и е само на точка от топ 4. Хамбургер пък изостана от лидерите във Втора Бундеслига и по всичко личи, че и тази година няма да се завърне сред най-добрите.

Фрайбург поведе на "Фолкспаркщадион" след 11 минути игра с гол на опитния Нилс Петерсен. Защитата на Хамбургер не изчисти добре топката след центриране от корнер, последва пас към далечната греда и намеса на вратаря Даниел Хойер Фернандеш и успешна добавка с глава на Петерсен

Само шест минути по-късно Хьофлер стреля силно от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Себастиан Шонлау и влетя в мрежата. Домакините не съумяха да реагират на негативното развитие на двубоя и в 35-ата минута инкасираха още едно попадение. То бе дело на Грифо от дузпа, отсъдена за нарушение на Моритц Хайер срещу Нико Шлотербек.

През второто полувреме Хамбургер положи усилия да върне интригата, но стигна само до почетен гол на Глатцел малко преди края на редовното време. Нападателят на домакините засече с глава центриране на Миро Мухайм и вкара 22-ото си попадение във всички турнири през сезона.

В другия полуфинал утре един срещу друг ще се изправят РБ Лайпциг и Унион (Берлин).

Снимки: Gettyimages