Локо (София) повали десет от Ботев (Враца) и грабна ценни три точки

Локомотив (София) постигна важна победа с 1:0 над Ботев (Враца) в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Столичните “железничари” допуснаха във финалните минути напрежение пред собствената си врата и можеха да изпуснат победата, но в крайна сметка това не се случи. Единственият гол в двубоя бе дело на Селсо Рапосо в 33-ата минута, а малко по-късно Чавдар Ивайлов от Ботев бе изгонен с втори жълт картон.

Още в началните минути на срещата Локомотив (София) започна по-активно, като в 5-ата минута Симеон Славчев изведе добре Селсо Рапосо на чиста позиция. Ударът на португалеца се оказа слаб и Красимир Костов улови. В 8-ата минута Ненов шутира от дистанция за Ботев, но в аут.

10 Локомотив София - Ботев (Враца)

В 16-ата минута грешка на Милошев доведе до това Виктор Василев да улови и да напредне с топката в крака. Нападателят изчака включването на Ненов и му подаде надясно, но изстрелът на капитана на врачани бе отразен от Любенов.

След минути, в които интересните положения липсваха, в 33-ата минута домакините успяха да открият резултата. Димитър Митков увладя топката близо до аутлинията и подаде на Мики Орачев. Левият краен бранител центрира към наказателното поле, а там Селсо Рапосо засече от близка дистанция с глава и вкара за 1:0.

В 41-ата минута ситуацията за врачани се усложни още повече. Чавдар Ивайлов посегна опасно към краката на Кацаров и получи втори жълт картон от главния съдъя, като остави Ботев с 10 души на терена. Веднага от последвалото центриране Пламен Крачунов отправи добър удар с глава, но Краси Костов успя да се намеси. 3 минути по-късно бомбен шут на Октавио отново изпита рефлексите на вратаря на гостите.

Натискът на домакините продължи, но второ попадение не падна. Така двата тима се прибраха на почивката при резултат 1:0.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с натиск на домакините. Въпреки непрестанните си атака, първото по-интересно положение за втората част дойде в 63-ата минута, когато Октавио стреля от движение извън наказателното поле, но отново Костов бе на ниво и изби.

В 73-ата минута Ненов застана да изпълнява пряк свободен удар за Ботев, като това бе една от редките възможности за гостите да създадат напрежение пред вратата на Любенов. Ударът на капитана на врачани обаче мина високо над напречната греда.

В следващите минути Ботев повече търсеше гола и натискаше своя съпреник. В 83-ата минута Ненов центрира остро отляво, а резервата Браян Переа пропусна да вкара на сантиметри от голлинията. Попадение до края обаче така и не падна и Локомотив се окичи с победата.

След този успех “железничарите” излизат навърха в класирането в разпределението на групите от 11 до 14 място. Тимът от “Надежда” е с актив от 28 точки, на 1 пред Пирин (Благоевград) и на 6 пред Ботев (Враца), който към момента трябва да играе бараж, ако иска да остане в елита.

ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0 БОТЕВ (ВР)
1:0 Рапосо (33)

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 58. Октавио, 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93. Върджил Пинсон

Ботев: 76. Красимир Милошев, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 24. Стафан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов, 28. Красимир Тодоров, 11. Виктор Василев

Снимки: Борислав Трошев