Ботев (Пловдив) се върна в челната тройка след домакинска победа срещу Локомотив (София)

Ботев (Пловдив) постигна домакински успех с 2:0 срещу Локомотив (София) в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и се завърна на третото място в класирането. Отборът, воден от Азрудин Валентич, беше по-активен и заслужено се поздрави с 3-те точки.

"Канарчетата" се разписаха по веднъж през двете полувремена, което се оказа достатъчно за крайния успех. Емануел Току откри резултата още в 5-ата минута, а четвърт час преди края на срещата Джеймс Ето’о сложи точка на спора.

22 Ботев (Пловдив) - Локомотив (София) 2:0

По този начин Ботев продължава впечатляващата си серия от вече 5 поредни шампионатни победи у дома. От другата страна, Локомотив (София) не успя да запише успех като гост през редовния сезон (4 равенста, 9 загуби).

Благодарение на спечелените 3 точки пловдивчани се завърнаха в челната тройка и на старта на плейофите ще приемат Черно море.
"Железничарите" остават в долната четворка на втората осмица и ще се борят за своето оцеляване. Те завършват редовния сезон в efbet Лига на 12-а позиция, което означава, че на 18 април (понеделник) им предстои домакинство на Ботев (Враца).

В 5-ата минута столичани сбъркаха при изнасянето на топката, а "канарчетата" се възползваха по най-добрия начин. Мохамед Брахими подаде към Емануел Току, който се справи с един противников футболист и с мощен удар не остави шансове за намеса на Дамян Дамянов.

В 12-ата минута домакините развиха опасно нападение по левия фланг. Брахими навлезе в наказателното поле и центрира опасно по земя, но не се намери кой да засече топката.

Малко след като измина половин час игра пред гостите се откри добра възможност. Владимир Семерджиев се озова на добра стрелкова позиция в пеналтерията, но след рикошет в играч на Ботев, кълбото излезе в ъглов удар.

До края на полувремето футболистите на Азрудин Валентич задържаха по-дълготрайно топката, но така и не успяха да създадат нова опасност пред вратата на Локо (София).

В 50-ата минута Тодор Неделев стреля директно от фал, но над вратата на гостите.

Малко по-късно Симеон Славчев опита атрактивно изпълнение със странична ножица, но кълбото попадна в обсега на Георги Аргилашки и той се намеси.

В 69-ата минута "канарчетата" организираха страхотна атака, при която Па Конате центрира към наказателното поле, където Емануел Току връхлетя, но ударът му с глава не намери целта.

Четвърт час преди края на редовното време Джеймс Ето'о сложи точка на спора. Бранителят отне топката и самостоятелно навлезе в пеналтерията, справи се с няколко играчи в червено-черно и хладнокръвно преодоля стража на "железничарите" - 2:0.

5 минути по-късно Божидар Кацаров опита да изненада Георги Аргилашки с изстрел от дъгата на наказателното поле, но без успех.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)

1:0 Емануел Току (5)
2:0 Джеймс Ето'o (75)

Стартови състави:

БОТЕВ (ПД): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 8. Тодор Неделев (К), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джейс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец

ЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Котсакас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 22. Владимир Семерджиев, 58. Октавио, 8. Симеон Славчев, 9. Илия Димитров, 44. Божидар Кацаров

Снимки: Владимир Иванов