Чорбаджийски и компания с ценна точка като гост

След няколко мача, в които влизаше от пейката, Божидар Чорбаджийски се завърна в титулярния състав на Стал, а отборът му направи 1:1 като гост на Радомяк в среща от 26-ия кръг на полската Екстракласа. Стал не стигна до победа в пети пореден двубой, но със спечелената точка остана в средата на класирането и на добра дистанция от зоната на изпадащите.

Двата тима направиха изключително открит мач, с постоянни атаки към двете врати. Радомяк създаде повече положения, но първият гол падна във вратата на домакините. Точен за Стал беше Оскар Завада в 44-ата минута. През второто полувреме Радомяк имаше тотално надмощие и успя да изравни в 76-ата минута чрез попадение от дузпа на Карол Ангелски.

Начело в Полша е Погон (Шчечин) с 53 точки, пред Ракув и Лех (Познан) с по 52. Стал е на 10-о място с 32 точки, а на дъното са Висла (Краков), Гурник (Лечна) и Термалица.