Лестър на първи европейски полуфинал в историята си

Лестър се класира за полуфиналите на Лигата на конференциите, след като отстрани ПСВ Айндховен. Отборът на Брендън Роджърс спечели с 2:1 в Нидерландия след обрат през второто полувреме. Първата среща завърши 0:0. За "лисиците" това е първо класиране на полуфинал в европейски клубен турнир в историята на клуба. За място на финала англичаните ще спорят с Рома ли Бодьо/Глимт.

ПСВ поведе с попадение на израелския ветеран Еран Захави в 27-ата минута. Джеймс Мадисън изравни в 77-ата минута, а две минути преди края Рикардо Перейра отбеляза победния гол за гостите.

През първата част нидерландците имаха леко предимство. Първата голяма възможност се откри пред Марио Гьотце. Той получи топката след центриране на Филип Макс и стреля отлично от воле, но Шмайхел направи блестящо представяне. "Лисиците" имаха своите моменти в предни позиции, но Харви Барнс и Келечи Ихеаначо не се възползваха от добри ситуации. Грешка на Юри Тилеманс доведе до първия гол. Той сбърка при подаването и топката се озова в Гьотце, който изведе Захави и той с диагонален удар откри резултата.

На почивката Брендън Роджърс напарви двойна смята. Той пусна в игра Адемола Лукман и Патсон Дака на мястото на Барнс и Марк Олбрайтън. Лестър опита да бъде по-агресивен и се изнесе по-напред, но в началото на втората част не успяваше да създаде положения, а оставяше пролуки в защита. ПСВ обаче не се възползва. Веерман бе близо до гол, а удар на Захави с глава мина над вратата.

Постепенно ангичаните започнаха да създават положения и Дака пропусна добра възможност. Удар на Мадисън пък мина покрай лявата греда на Мвого. Английският национал обаче бе по-точен в 77-ата минута. Тогава той се възползва от прекрасен пробив на резервата Айосе Перес. Той финтира в наказателното поле и намери Мадисън, който прати топката в мрежата.

След изравняването "лисиците" доминираха и стигнаха до втори гол две минути преди края на редовното време. Лукман проби отляво и намери Дака. Неговият удар бе отразен, но Рикардо Ферейра бе точен при добавката. До края ПСВ опита да натисне, но не създаде нищо сериозно.

Снимки: Gettyimages