Динамо (Б) на Антони Иванов поведе в първата минута и загуби в последната

Динамо (Букурещ) почти сигурно ще играе бараж за оставане в румънския елит, след като загуби с 1:2 у дома от У Крайова 1948 и изостава на цели 9 точки от спасителното 12-о място в класирането. "Червените кучета" откриха резултата още в 1-ата минута с гол на нигериеца Кристиан Иробисо, но в 50-ата Джереми Хайгебарт изравни, а в добавеното време италианецът Андреа Компаньо донесе трите точки на гостите. Антони Иванов влезе за Динамо в 85-ата минута.

В друг мач днес Киндия (Търговище) разгроми с 3:0 абсолютния аутсайдер Академика (Клинчени). Цветелин Чунчуков започна като титуляр срещу бившия си отбор, но не успя да се разпише. Българският нападател игра до 70-ата минута, а преди това тимът му взе солиден аванс с голове на Даниел Флореа (29') и Андрей Шербан (33'). Точка на спора сложи Хуан Пабло Пасалия в добавеното време. В състава на Академика от първата минута започнаха Александър Цветков и Владимир Гогов, но и двамата бяха заменени десетина минути преди края.

Чунчуков с гръмка победа срещу Цветков и Гогов в Румъния

Отборът от Клинчени има само 3 точки и е предпоследен в класирането, а головата му разлика от старта на плейофите е 0:13. На дъното е сигурният изпадащ Газ Метан, който беше наказан от федерацията с отнемане на 12 точки. Киндия е в средата на таблицата.

Снимка: prosport.ro