Чунчуков и Киндия с домакинско поражение от Динамо (Б)

Цветелин Чунчуков беше титуляр за Киндия (Търговище), но отборът му записа втора поредна загуба в плейофите за оставане в румънския елит. Киндия отстъпи с 0:2 на Динамо (Букурещ), за който игра Антони Иванов. Българският халф се появи на почивката, заменяйки Джонатан Родригес.

Преди този мач Чунчуков и компания направиха 0:0 с У Крайова 1948 и загубиха с 0:1 от Миовени. Днес съставът на Емил Сандой отново не успя да вкара гол и заема 13-о място в класирането. Динамо пък спечели на чужд терен за пръв път през сезона и направи важна крачка към оцеляването си.

Резултата в полза на "червените кучета" откри Влад Морар в 68-ата минута след слалом между няколко противникови защитници. Преди това домакините на три пъти се разминаха с гола и бяха наказани. В 81-ата минута Стелиано Филип центрира към Кристиан Иробисо и нигериецът гарантира така важната победа за Динамо.

Снимки: Cristi Preda/GSP