Пирин взе реванш от Дея спорт и изравни серията 🏐

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) успя да изравни 1/4-финалната серия срещу Дея спорт (Бургас) в Efbet Супер Волей и да стигне до решаващ трети мач. Играчите на Благовест Катранджиев се наложиха у дома над бургазлии с 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14) във втората среща от серията помежду им, играна тази вечер в зала "Септември".

Така разложани изравниха резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Третият решаващ мач между двата тима е във вторник (29 март) от 18,30 часа в Бургас. Победителят ще се класира за полуфиналите, където вече го очаква шампионът Хебър (Пазарджик), отстранил Добруджа 07 (Добрич) след 2-0 победи.

Домакините от Пирин диктуваха изцяло играта в първия гейм и закономерно поведоха след 25:20. Разложани продължиха да контролират събитията и в началото на втората част, но след 10-ата точка бяха пречупени от Дея спорт. Воденият от Венцислав Симеонов тим надделя с 25:19 и изравни резултата за 1:1. Третата част тръгна равностойно, след което Пирин напълно доминираше. При 19:12 Дея спорт набра инерция и навакса изоставането си, правейки серия от 8 точки. Но разложани в крайна сметка си върнаха водачеството и спечелиха с 25:23. В четвъртия гейм Пирин бе абсолютен хегемон, като спечели с разгромното 25:14, а с това и мача с 3:1.

Над всички за Пирин бе Спас Байрев със страхотните 22 точки (5 аса!, 2 блока и 45% ефективност в атака - +7) за победата. Костадин Гаджанов добави още 16 точки (5 блока! и 85% ефективност в атака - +12) за успеха.

За гостите от Дея спорт Георги Петров завърши с 15 точки (2 блока и 39% ефективност в атака - +3), а Тодор Вълчев и Денис Чавдаров се отчетоха с по 10 точки, но и това не помогна за победа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14)

ПИРИН: Любомир Агонцев 4, Спас Байрев 22, Александър Симеонов 13, Петър Петров 11, Костадин Гаджанов 16, Васил Атанасов 7 - Дафин Коцаков-либеро (Константин Нечев)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 2, Георги Петров 15, Тодор Вълчев 10, Димитър Маринков 7, Денис Чавдаров 10, Стипе Перич 6 - Гейдж Уорсли-либеро (Борислав Николов, Леон Тончев 2)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg