Нефтохимик напред към полуфиналите след труден обрат срещу ЦСКА 🏐

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) продължават напред към полуфиналните плейофи в Efbet Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков обърнаха и се наложиха много трудно като гости на ЦСКА с 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:23) във втората среща от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

41 Efbet Супер Волей: 1/4-финал №2: ЦСКА - Нефтохимик 2010 (Бургас) 1:3 🏐

По този начин бургазлии спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и се класираха за полуфиналите. Там Нефтохимик ще очаква победителя от 1/4-финалната серия между Монтана и Левски, като към момента "сините" водят с 1-0 успеха. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача, като сериите ще започнат на 13 април (сряда).

От друга страна ЦСКА остава на 7-о място в крайното класиране, на което беше и след края на редовния сезон.

След убедителния първи гейм обаче, спечелен от ЦСКА с 25:20, "червените" не устояха на напора на Нефтохимик. Бургазлии успяха да обърнат в своя полза след 25:20 и 25:22. В четвъртата част домакините водеха с 21:18, но не запазиха предимството си и допуснаха Нефтохимик да изравни при 22:22. Две поредни грешки на опитни играчи в атака донесе предимството за вицешампионите и ги улесни по пътя към победата, дошла след 25:23 и 3:1 в тяхна полза.

Най-полезен за Нефтохимик бе Юлиус Фиркал с 20 точки (2 аса, 64% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане - +12) за победата. Николай Учиков пък се отчете с още 17 точки (2 аса и 54% ефективност в атака - +10) за успеха.

За "червените" египетският диагонал Реда Хайкал бе над всички с фантастичните 33 точки (8 аса!, 1 блок и 53% ефективност в атака - +21), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (25:20, 20:25, 22:25, 23:25)

ЦСКА: Делчо Раев, Реда Хайкал 33, Георги Татаров 16, Милош Терзич 9, Иван Латунов 6, Петър Бъчваров 7 - Добромир Иванов-либеро (Добромир Димитров, Андрей Христов, Ивайло Стефанов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

НЕФТОХИМИК 2010: Александър Туш 3, Николай Учиков 17, Юлиус Фиркал 20, Калоян Балабанов 11, Николай Колев 8, Венцислав Рагин 10 - Мартин Иванов-либеро

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg