Хебър на полуфинал в Efbet Супер Волей след втора победа над Добруджа 🏐

Шампионите от Хебър (Пазарджик) се класираха без особени проблеми за полуфиналните плейофи в Efbet Супер Волей. Воденият от Камило Плачи тим се наложи категорично като гост на Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:19, 25:16, 25:18) в мач №2 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер пред около 600 зрители в зала "Добротица".

Така "тигрите" от Пазарджик спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и продължават напред към полуфиналите. Там Хебър ще очаква победителя от 1/4-финалната серия между Дея спорт (Бургас) и Пирин (Разлог), като към момента бургазлии водят с 1-0 успеха. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача, като сериите ще започнат на 13 април (сряда).

От друга страна Добруджа завършва на 8-о място в крайното класиране, на което беше и след края на редовния сезон.

Двата отбора бяха равностойни до 10-ата точка на първия гейм, след което шампионите поведоха. Домакините от Добруджа ги настигнаха и обърнаха в своя полза, но това не се запази дълго. След 15-та точка "тигрите" набраха инерция и взеха повече от стабилна преднина. До края момчетата на Камило Плачи не допуснаха повече съпротива и излязоха напред в мача след 25:19.

Добруджа взе лека преднина в началото на втората част, след което Хебър отново взе нещата в свои ръце. Играта на шампионите вървеше чудесно, особено на блокада. Това затрудни домакините и "тигрите" закономерно увеличиха аванса си след 25:16. Третата част премина изцяло под диктовката на Хебър, които отново бяха пълен хегемон - 25:18 и 3:0 в тяхна полза, с което се класираха за полуфиналите.

Най-полезен за Хебър стана канадският диагонал Брадли Гънтър с 15 точки (3 аса и 60% ефективност в атака - +9) за победата. Якопо Масари добави още 12 точки (1 блок, 2 аса, 69% ефективност в атака и 90% позитивно посрещане - +10) за успеха.

За домакините от Добруджа Георги Михалев беше единственият с двуцифров актив - 13 точки (1 блок и 52% ефективност в атака - +7).

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (19:25, 16:25, 18:25)

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 1, Георги Михалев 13, Явор Генов 8, Златко Кьосев 4, Светослав Арнаудов 4, Александър Кордев 4 - Николай Тодоров-либеро (Калоян Канев 1, Христо Енков, Димитър Василев 2)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 3, Брадли Гънтър 15, Тодор Алексиев 7, Якопо Масари 12, Виктор Йосифов 8, Николай Къртев 6 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 2)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg