Дея спорт стартира с измъчен обрат срещу Пирин в плейофите 🏐

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) стартираха много трудно в плейофите на Efbet Супер Волей. Воденият от Венцислав Симеонов тим надигра доста измъчено у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (23:25, 25:23, 29:27, 25:21) в първата среща от 1/4-финала помежду им, играна тази вечер в пълната зала "Младост".

Така бургазлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 успеха от 3 мача. Втората среща между двата тима е в събота (26 март) от 18,00 часа в Разлог.

Домакините от Дея спорт взеха превес от самото начало на първия гейм, след което продължиха да доминират. След 15:12 обаче последва спад, от който се възползва Пирин. Разложани обърнаха и поведоха, като останаха стабилни до крайното 25:23. Във втората част гостите от Пирин отново взеха предимство, след което играта продължи равностойно. След 9-ата точка Пирин отново поведе, но след средата на частта бургазли създадоха интрига. В ключовите моменти домакините успяха да стигнат до обрат, но борбата продължи до последно. Все пак, Дея спорт удържа и спечели гейма с минималното 25:23.

Разложани имаха силни моменти и в третия гейм, но след средата му домакините от Дея спорт успяха да се откъснат и да поведат. Почти в края на гейма играта се завърза и отново имаше битка за всяка точка, но след пет геймбола бургазлии успяха да надделеят с 29:27, за да поведат с 2:1. Четвъртата част премина под диктовката на играчите на Венци Симеонов, които се поздравиха с победата след 25:21 и 3:1.

Над всички за Дея спорт бе Георги Петров с 23 точки (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака - +13) за победата. Тодор Вълчев добави още 19 точки (1 блок, 2 аса, 44% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане - +8) за успеха.

От друга страна Спас Байрев заби 24 точки (3 блока, 4 аса и 40% ефективност в атака - +8) за тима на Пирин. Петър Петров и Васил Атанасов приключиха с 15 и 13 точки, но и това не помогна за победа.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg