Севлиево сломи Локо (Дряново) в съседското дерби

В Севлиево едноименния тим спечели с 2:1 срещу Локомотив (Дряново) в регионалната битка на съседите. Двубоят е от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана истинско дерби. Домакините започнаха вихрено, като още в 30-ата секунда Стивиян Макавеев пропусна да открие головата сметка на домакините. В следващите 10 минути обаче, гостите владееха инициативата и на два пъти също се разминаха с попадение. Изминаваше началния четвърт час от срещата, когато Добрин Петров насочи топката с глава в гредата на дряновската врата. До края на първата част битката преобладаваше. Секунди след нея Петров свали с глава центрирана топка и Ерик Почански реализира за Севлиево. Гостите моментално реагираха, но пак не материализираха предимството си. Така дойде 66-ата минута, когато Златко Радославов тръгна от фланга, преодоля бранители на съперника и завърши успешния си рейд с гол – 2:0. Локомотивци не се предадоха и продължиха да търсят верния път към отсрещната врата. Междувременно Стивиян Макавеев направи два пробива, но ударите му не бяха точки. След двойно подаване, влезлия като резерва Константин Йорданов излезе сам срещу севлиевския страж и пусна топката покрай него за окончателното 2:1 в 75-ата минута.

Севлиево преследва задължителна победа в дербито с Локо (Дряново)