Розова долина измъкна точка от Левски (Крумовград) в драматичен мач

Розова долина и Левски (Крумовград) не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 22-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Гостите откриха резултата в 31-ата минута с попадение на Ахмед Осман, но през втората част “розите” стигнаха до точката. В герой за домакините се превърна Данаил Иванов, който първоначално изби два удара на противника от голлинията си, а малко по-късно вкара и изравнителното попадение (59’). Към края на срещата Пламен Колев нацели гредата (79’), а в заключителните секунди бе отменен гол на тима от Крумовград. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна остро, като и двата тима атакуваха към противниковата врата. И Левски (Крумовгрда), и Розова долина търсеха път към гола, но попадение така и не падна през първата половина на първото полувреме. В 27-ата минута Николай Стоичков намери Антон Огнянов с хубав пас с външен фалц, но последвалият удар бе крайно неточен.

Въпреки натиска на домакините, гостите от Крумовград удариха първи. В една от атаките на гостите Джунейт Яшар пусна извеждащо подаване от границата на наказателното поле към Аурел Мусай. Той обаче бе в позиция на засада и остана неподвижен, като ясно показа, че не посяга да играе с топката. Така я остави за нахлуващия зад него Ахмед Осман, който остана очи в очи с вратаря, премина покрай него елегантно и на празна врата вкара за 1:0.

Розова долина се активизира след гола и натисна своя съпереник, но Кольо Чахов не успя да вкара. В 40-ата минута дойде и най-големият пропуск в срещата. След бърза контраатака отдясно за тима на Левски (Крумовград) топката бе пусната към Леонардо Принципе, който бе останал сам срещу опразнената врата. Футболистът на гостите стреля веднъж, но уцели Даниел Иванов, който бе застанал на голлинията. Топката обаче отново се върна в краката на Принципе, който отправи втори удар, но и този път намери тялото на Иванов. В последните секунди на полувремето Аурел Мусай бе останал сам срещу стража на "червените", но не успя да се разпише за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на Розова долина, който търсеше изравнителното попадение. И то дойде в крайна сметка в 59-ата минута, когато Антон Огнянов центрира от корнер, а Данаил Иванов засече с глава и вкара за 1:1.

В 73-ата минута Антон Огнянов проби добре отляво и подаде към точката за изпълнение на дузпа. Там Николай Стоичков стреля, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб. В следващите минути “розите” бяха по-активни. В 79-ата минута след центриране от пряк свободен удар влезлият като резерва Пламен Колев стреля от воле, но нацели страничния стълб.

В 90-ата минута след центриране от корнер Цветелин Радев вкара за 2:1 за гостите, но последва почти веднага сигнал от главния съдия. Така попадението бе отменено заради нарушение в атака на футболиста на Левски (Крумовград).

С това равенство тимът от Крумовград остава на върха в класирането, но рискува да бъде изпреварен от Саяна (Хасково). “Синьо-жълтите” имат актив от 54 точки, а хасковлии са с 52. “Розите” са предпоследни с 18 пункта и са в серия от 3 поредни мача без загуба.

РОЗОВА ДОЛИНА 1:1 ЛЕВСКИ (КРУМОВГРАД)
0:1 Ахмед Осман (31)
1:1 Данаил Иванов (59)

Стартови състави:

Розова долина: 12. Димитър Иванов, 14. Антон Огнянов, 10. Ахмед Сюнетчиев, 77. Венцислав Иванов, 28. Данаил Иванов, 5. Иво Иванов, 88. Калоян Петров, 99. Кольо Чахов, 8. Николай Стоичков, 66. Цветан Чахов, 7. Стоян Иванов

Левски (Крумовград): 21. Благой Макенджиев, 4. Леонардо Принципе, 33. Атанас Ташолов, 71. Цветелин Радев, 15. Рафаел Верон, 8. Красимир Илиев, 10. Ахмед Осман, 20. Джунейт Яшар, 77. Калоян Стефанов, 19. Олджай Алиев, 18. Аурел Мусай