Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

“Розите” разбиха Загорец

Борещият се за спасение състав на Розова долина разгроми с 5:0 Загорец в мач от 20-ия кръг на Югоизточната трета лига. На стадион “Севтополис” в Казанлък домакините не оставиха никакви шансове на гостите, като още на почивката водеха с три гола, а в началото на втората част преднината бе цели пет попадения. Бившият играч на Левски Антон Огнянов даде аванс на тима в 11-ата минута, след което Венцислав Иванов заби хеттрик. Той бе точен в 30-ата, 37-ата и 48-ата минути, а в 50-ата минута Николай Стоичков също бе точен.

Така домакините си върнаха за загубата в Нова Загора с 0:4 през август. Това е втори успех през тази пролет от три мача за “розите”, които имаха толкова победи в първите си 17 мача от сезона.

Тимът остана на последното 18-то място, но вече има актив от 14 точки и все повече вярва, че спасението е възможно, въпреки трагичното представяне през есента. Загорец прекъсна серията си от четири положителни резултати, като с актив от 41 точки остана на четвърто място.