Гол в добавеното време прати Бетис на мечтания финал

Бетис елиминира Райо Валекано по изключително драматичен начин и се класира за финала в турнира за Купата на краля. "Зелено-белите" от Севиля стигнаха до 1:1 в реванша на своя "Бенито Вийямарин" с гол на Борха Иглесиас във втората минута на добавеното време и отстраниха тима на Андони Ираола с общ резултат 3:2.

Успехът с 2:1 в първия мач правеше "вердибланкос" фаворит, но хората на Мануел Пелегрини бяха твърде предпазливи пред собствената си публика и сякаш се стремяха да стигнат до равенство, вместо да търсят победата. До почивката нямаше почти никакви чисти положения, а всичко най-интересно се случи след нея.

Бетис можеше да поведе в 70-ата минута, но Вилиам карвальо шутира над гредата от удобна позиция. Десетина минути по-късно Райо нанесе своя удар. Португалецът Бебе изстреля истински снаряд от около 30 метра и за Клаудио Браво нямаше шанс. При този резултат мачът отиваше в продължения, което изглеждаше най-справедливо.

Домакините се хвърлиха в атаки и защитник на Райо Валекано трябваше да чисти топката от голлинията. В втората от добавените 5 минути разбъркване в наказателното поле завърши с попадение на Борха Иглесиас. Нападателят бе на точното място и буквално добута топката във вратата. Малко след това ветеранът Хоакин пропусна сам срещу вратаря на гостите.

Във финала Бетис ще срещне Валенсия. Вчера "прилепите" отстраниха Атлетик Билбао. Бетис не е печелил Купата на краля от 2005 година.