Бетис обърна Райо и направи първата крачка към финала за Купата

Бетис направи първата крачка към класирането си на финала за Купата на Краля. Севилци успяха да постигнат победа с 2:1 като гост на Райо Валекано в първия сблъсък между двата тима и така вече е фаворит за продължаване напред към сблъсъка за трофея.

Домакините на "Вайекас" първи откриха резултата още в 5-ата минута, когато Иван Балиу центрира отдясно и Алваро Гарсия с глава вкара за 1:0.

Бетис обаче възстанови равенството в 26-ата минута с гол на Борха Иглесиас. Той получи пред наказателното поле, финтира двама защитници и с мощен шут по земя вкара за 1:1.

Гостите успяха да направят и пълен обрат. Това се случи в 68-ата минута, когато Кристиан Тейо подаде за Уилям Карвальо на границата на пеналта, той промуши топката през краката на съперник и излезе сам срещу вратаря, за да вкара за 1:2.

Така Бетис си тръгна доволен от това гостуване и вече докосва финала. Все пак има да се изиграе и реванш, който ще бъде на 3 март на "Бенито Вийямарин".