Атлетик Билбао и Валенсия оставиха всичко за реванша

Отборите на Атлетик Билбао и Валенсия не се победиха в първия мач от полуфиналите на турнира за Купата на Испания, след като завършиха 1:1 на “Сан Мамес”.

В другия полуфинал Бетис взе аванс от 2:1 срещу Райо Валекано като гост. Реваншите са съответно на 2 и 3 март.

Двубоят между Атлетик и Валенсия имаше две лица. През първата част домакините поведоха в резултата с попадение на Раул Гарсия в 37-ата минута. В края на полувремето нервите взеха връх, като резервата на Валенсия Макси Гомес беше изгонен за спорове с играчи на Атлетик.

След паузата Валенсия показа друго лице. Уго Дуро изравни в 65-ата минута, а резултатът се запази до края, а интригата остана за реванша на 2 март на "Местайя".