Вратар спаси Павликени с гол последните секунди

1:1 завършиха в Мездра местния Локомотив и едноименния тим на Павликени в среща от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Над всички на терена беше вратарят на гостите Венцислав Димитров. Той реализира изравнителния гол в последните секунди на двубоя, а в хода му предотврати няколко попадения в своята мрежа. Стана здрав мач. През първото полувреме преобладаваше борбата за сметка на головите ситуации. Само в 22-ата минута Мартин Ширтев стреля опасно, но Васил Вълчев спаси. Секунди преди почивката домакините имаха претенции за дузпа срещу Николай Ганчев, но рефера не отсъди такава. „Железничарите“ започнаха по-добре второто полувреме. В 53-ата минута Гроздан Илиев центрира топката от корнер и Пламен Венелинов откри резултата с глава. Скоро Светослав Валериев пропусна да удвои. В 70-ата минута Иван Аспарухов и Валериев излязоха сами срещу Венцислав Димитров. Първият опита да подаде на втория, но вратаря пресече паса. В 83-ата минута Венелинов шутира по диагонала, но павликенския страж отново беше на висота. Доиграваше се 4-ата минута на даденото от рефера продължение, когато той отсъди фаул. След последвалото центриране притеклия се на помощ Венцислав Димитров насочи топката с глава над колегата си от Локомотив – 1:1.

Локо (Мездра): Важно е за нас да стартираме с победа