Локо (Мездра) елиминира Пещера (Галата) за купата на АФЛ

Локомотив победи Пещера (Галата) с 2:0 в Мездра и продължава в следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Тихомир Динев и Николай Ганчев осигуриха успеха на домакините. Първата голова възможност в мача беше в 9-ата минута, когато Бисер Орлинов изби насочената топка под гредата от Красимир Ангелов. Малко след това Тихомир Динев се размина с гола при суматоха пред същата врата. Той обаче се реабилитира с неспасяем удар по диагонала в 33-ата минута за 1:0. Капитанът на гостите Юлиян Младенов пък стреля опасно от фаул, но Васил Вълчев изби в корнер. Десетина минути след почивката, Гроздан Илиев центрира от ъглов удар и Николай Ганчев с глава реализира второто попадение за „железничарите“. Валентин Трифонов насочи топката с глава, но на сантиметри покрай вратата в 65-ата минута. 180 секунди по-късно Иван Аспарухов и Антонио Йорданов излязоха сами срещу Бисер Орлинов, но Йорданов уцели гредата. Той имаше още един шанс след няколко минути но шутира слабо.