Бенфика скъси изоставането си от лидерите

Бенфика постигна втора поредна победа в Лига Португал и се доближи на 4 точки от шампиона Спортинг (Лисабон), който заема второ място в класирането. Тимът на Нелсон Верисимо се наложи с 2:1 над гостуващия Санта Клара, а и двата гола за "орлите" вкара уругвайският нападател Дарвин Нунес.

Мачът започна зле за столичния гранд, който се оказа догонващ в 21-ата минута след попадение на Мохамед Мохеби. До почивката натискът на Бенфика не даде резултат, но в 60-ата минута Нунес изравни от дузпа, а малко след това се разписа отново и осигури успеха на своя отбор.

Бенфика събра 50 точки, а начело е Порто с 60. В петък "драконите" направиха зрелищно 2:2 със Спортинг, който има 54 точки и още не се е отказал от битката за титлата. Четвърта позиция заема Брага с 41 точки.