Бенфика се надигна след двете загуби

Бенфика победи с 3:1 като гост Тондела в мача от 21-ия кръг на Лига Португал и отново се доближи на 6 точки от шампиона Спортинг (Лисабон), който заема второ място в класирането. Убедителен лидер е Порто. "Драконите" имат с цели 12 точки повече от Бенфика

"Орлите" се представят колебливо през сезона, а в предишните си два мача допуснаха загуби. Те отстъпиха с 1:2 на Спортинг във финала за Купата на Лигата, а няколко дни по-късно се провалиха у дома срещу Жил Висенте в първенството. Срещу Жил Висенте отборът показа много по-добро лице и сравнително лесно взе своето.

Бразилецът Евертон откри резултата в 23-ата минута след чудесна асистенция на Алехандро Грималдо. Малко преди това съдията отмени гол на домакините заради засада. В 34-ата минута Дарвин Нунес получи пас от Евертон и от ъгъла на наказателното поле не остави никакъв шанс на вратаря Педро Тригейра.

В началото на второто полувреме Бенфика вкара и трето попадение, дело на Гонзало Рамош. Младокът беше точен след подаване на Евертон. В 65-ата минута Нето Боржес от Тондела получи червен картон, но домакините все пак вънаха един гол чрез Едуардо Куарешма (88').