Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

ЦСКА 1948 се справи с втородивизионен полски тим и не допусна загуба по време на лагера си в Турция

ЦСКА 1948 постигна нова победа по време на лагера си в Турция. Този път “червените” се наложиха с 2:1 над втородивизионния полски Миедж, като това бе и последната им проверка на турска земя. Ангел Бастунов в 12-ата минута и Галин Иванов в 52-ата бяха точни за отбора от София, а малко преди края Патрик Макуч вкара за поляците от дузпа (84’). Така момчетата на Ники Киров все още нямат загуба в нито една контролна среща, която са изиграли през тази зима. Интересно бе, че днешният мач започна с близо 25 минути закъснение, защото съдиите в срещата закъсняха и не дойдоха навреме. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal TV и Sportal.bg

БФС промени часовете на мачове на Левски и ЦСКА 1948

В 5-ата минута опасен удар с глава на футболист на Миедж доведе до това Дани Наумов да трябва да избива с една ръка. В следващите минути ЦСКА 1948 показа, че е по-класният тим и организираше по-добрите атаки. В 12-ата минута “червените” успяха и да открият резултата. Хубаво центриране отляво бе засечено добре с глава от Ангел Бастунов, който насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Абрамович и вкара за 1:0.

Малко по-късно Бастунов подаде към Денислав Александров, който стреля опасно, но не успя да се разпише. В 19-ата минута Топузов изпълни опасно пряк свободен удар, но Абрамович спаси. В 31-ата минута отново Денислав Александров шутира, но и този път не успя да се справи със стража на полския тим.

3 минути по-късно Даниел Наумов трябваше да внимава и да показва класа след хубаво изпълнение на Виктор Мартинес директно от воле. В 42-ата минута испанският нападател опита късмета си от границата на наказателното поле, но този път кълбото излезе в аут.

В края на първото полувреме Марио Топузов направи хубав пробив отляво. И тази атака обаче завърши без гол за българския тим. Така повече попадения не паднаха и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за ЦСКА 1948. В 52-ата минута момчетата на Ники Киров успяха да ударят за втори път своя съперник. Тогава Георги Русев получи добре по крилото и подаде към Галин Иванов. Опитният нападател на “червените” успя с хубав удар да се разпише и да покачи до 2:0.

В следващите минути атаки имаше и към двете врати, но и нарушенията зачестяха. В 74-ата минута опасно положение за поляците без малко не завърши с автогол на Ндунгала, който опита да изчисти остро центриране.

10 минути по-късно поляците получиха правото да изпълнят дузпа, след като резервата Борислав Вакадинов спъна противник в наказателното поле. Зад топката застана Патрик Маку и не сбърка, като прати Иван Караджов в обратния ъгъл - 2:1.

Натискът на Миедж продължи, като 2 минути по-късно футболист в синьо стреля опасно с глава и прати кълбото на сантиметри над вратата на Караджов. В заключителните минути българският тим можеше да вкара и трето попадение, но така и не успя да стигне до него.

ЦСКА 1948 2:1 МИЕДЖ
1:0 Бастунов (12)
2:0 Иванов (52)
2:1 Макуч (84) д.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Лазар Марин, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Миедж: 31. Абрамович, 77. Азикиевич, 25. Миюсков, 50. Балцевич, 7. Гарух, 80. Бахаид, 27. Гарсия, 8. Мартинес, 10. Домингес, 17. Качмарек, 18. Заполник