ЦСКА 1948 обърна косовари в последните три минути и стигна до нов успех на лагера си в Турция

ЦСКА 1948 стигна до нова победа по време на лагера си в Турция, след като обърна Лапи и се наложи с 2:1 в приятелска среща между двата отбора. Българският тим игра по-добре през по-голямата част от времето и закономерно стигна до успеха. Всички голове паднаха през второто полувреме, след като Алидема изведе косоварите в 74-ата минута,а две бързи попадения на Топузов (87’) и Бастунов (89’) деносоха победата на “червените”. Така ЦСКА 1948 все още не познава вкуса на поражението по време на зимната си подготовка, след като победи Ямбол, Борец (Велес) и Ингулец, а със Стал (Миелец) завърши наравно. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV

ЦСКА 1948 се наложи над украинци, новият нападател с първи гол за “червените”

Още във втората минута Венци Василев напусна контузен срещата, а на негово място влезе Димитър Пиргов. Минута по-късно Едон Сандрив опита атрактивен диагонален удар, който мина на сантиметри от страничния стълб на Иван Караджов.

В следващите 15-ина минути тимът от Косово бе по-активен на терена, но интересни положения липсваха. В 18-ата минута Ветив излезе сам срещу Караджов, но ударът му се оказа прекалено слаб и българският страж улови безпроблемно.

В 23-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност пред вратата на Лапи. Георги Русев центрира добре отдясно и намери Алекс Колев, който стреля опасно с глава. Ударът му обаче премина на сантиметри от вратата. Постепенно ЦСКА 1948 взе инициативата и организира няколко добри атаки. В 33-ата минута Алекс Колев излезе добре срещу вратаря на Лапи, но последвалият шут разочарова много и нападателят изпрати кълбото в аут.

3 минути по-късно Алекс Колев центрира към Галин Иванов, но защитник на косоварите изчисти. Топката обаче дойде удобна за Васил Шопов, който стреля директно от воле, но безуспешно.

В 44-ата минута хубава атака на българският тим доведе до това Георги Русев да стреля от границата на наказателното поле. И този път обаче не падна гол. Така двата тима се прибраха на полувремето при резултат 0:0.

В 47-ата минута Чочев шутира добре, но право в обсега на вратаря Авдили. 6 минути по-късно Галин Иванов стреля с глава, но отново без успех. ЦСКА 1948 продължи да организира по-опасните атаки, но така и не намираше пътя към гола.

Точно обратно на очакванията в 74-ата минута Лапи успя да открие резултата. Емил Мартинов сбърка в средата на терена и футболист на косоварите отне топката. Той веднага пусна пас и изведе влезлия по-рано като резерва Фастим Алидема, който, останал очи в очи с Караджов, не сбърка и вкара за 0:1.

4 минути по-късно Дуде Ндунгала стреля от воле, но прати топката високо над напречната греда. Малко по-късно отново той се справи с няколко футболисти на Лапи, навлезе в наказателното поле отляво, шутира, но вратарят на косоварите спаси.

Минути преди края на срещата Реян Даскалов отне от стража на противника и успя да подаде към Марио Топузов. Седмицата на “червените” обаче не успя да нанесе точен изстрел.

В 87-ата минута българите все пак стигнаха до попадение. Хубаво центриране отляво бе насочено към центъра на наказателното поле, където Грозданов се размина с топката. Тя обаче попадна в краката на Марио Топузов, който от малък ъгъл опъна мрежата на Лапи за 1:1.

Само 2 минути по-късно ЦСКА 1948 вече водеше в резултата. Грозданов опита слаб удар към наказателното поле, който привидно изглеждаше, че няма да затрудни вратаря. Стражът обаче изпусна кълбото, което позволи на Ангел Бастунов да стреля на празна врата и да направи обрата пълен - 2:1.

В последните секунди на срещата пък Грозданов можеше също да се разпише, но пропусна да засече топката след центриране и да вкара на опразнената врата. Така крайният резултат остана 2:1 в полза на българите.

ЦСКА 1948 2:1 ЛАПИ
0:1 Алидема (74)
1:1 Топузов (87)
2:1 Бастунов (89)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 12. Иван Караджов, 77. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 14. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

Лапи: 90. Илир Авдили, 77. Бианор Нето, 6. Дардан Жашан, 25. Ардит Пепоши, 8. Бенжамин Емини, 14. Адем Малиги, 23. Кущрим Шабани, 31. Франциско Ривера, 18. Едон Садну, 7. Валмир Ветив, 98. Алеф Фирмино