Конгоанец пази за Спортист (Своге) при равен с дубъла на ЦСКА 1948

Спортист (Своге) завърши 1:1 срещу дублиращия тим на ФК ЦСКА 1948. Мачът се игра на терена на Национална футболна база в Бояна. През първото полувреме футболистите на Борислав Кьосев създадоха няколко много добри голови ситуации, но не успяха да реализират. След почивката и в двата отбора се направиха редица смени, но именно тогава паднаха и попаденията.

Първо ФК ЦСКА 1948 II получи правото да изпълни дузпа, която Валентин Йосков реализира. В средата на полувремето се стигна и до изравнителното попадение на Илия Русинов, който се възползва по най-добрия начин от създалото се меле в наказателното поле на "червените". Двата отбора изиграха наистина здрава и полезна контролна среща, като добрата новина е липсата на контузени футболисти. За Спортист (Своге) дебют направи 27-годишният вратар Антони Моси. Той е с конгоански произход, но има швейцарски паспорт. Моси за последно е пазил в Ксамакс, а преди това е бил част от други швейцарски отбори.