Лисабонско дерби във финала за Купата на Лигата в Португалия

Спортинг (Лисабон) се класира за финала в турнира за Купата на Лигата, след като елиминира Санта Клара. "Зелено-белите" се наложиха с 2:1 на своя "Жозе Алваладе" и в спора за трофея ще се изправят срещу градския си съперник Бенфика

Санта Клара успя да поведе в 32-ата минута с попадение на бразилеца Линкълн, но в края на полувремето Микел Вийянуева си вкара автогол. В началото на втората част Спортинг сериозно притисна съперника. В 63-ата минута Руи Коща от гостите получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Пабло Сарабия реализира дузпата и донесе победата на "лъвовете".

Финалът ще се играе в събота в Лейрия. Спортинг достига до директния мач за трофея за 4-и път в последните пет години, а за Бенфика това ще е първи финал от 2016-а.