Тежка загуба за Славия в Турция, "белите" отнесоха 5 гола от Металист (Харков)

Славия допусна най-изразителното си поражение от началото на зимната подготовка. "Белите" отстъпиха на украинския Металист (Харков) в третата си контрола с 0:5 на спортния комплекс "Хане" в Сиде.
Срещата бе излъчена пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Столичани не успяха да отговорят на агресията на своя противник, а силите им не стигнаха дори за почетно попадение. Тежката загуба бе изгледана на живо от националния селекционер Ясен Петров.
Педлепенец откри резултата още в четвъртата минута, а след почивката паднаха и останалите 4 гола. Рязанцев се разписа още в първите секунди от второто полувреме. Мизюк (53), Мурза (56) и Сарапий (78) също записаха имената си сред голмайсторите днес. Това бе втора проверка за "белите" на турска земя.

Георги Петков се завърна под рамката за Славия при загуба от поляци в първата контрола на турска земя

Преди 4 дни Славия загуби с 0:3 от Стал (Миелец), а в първата си контрола от зимната подготовка, която се състоя в България, столичани победиха Хебър в Пазарджик с 3:1. Новият вратар на Славия Стефан Дафовски направи своя неофициален дебют с бялата фланелка, след като замени Светослав Вуцов под рамката през втората част.

Синът на Гонзо се разписа в дебюта си за Славия

Украинският тим започна срещата по-агресивно и това даде резултат в четвъртата минута. Футболистите на Металист организираха добра атака, при която Педлепенец бе изведен очи в очи със Светослав Вуцов и хладнокръвно пусна топката под плонжа на стража на "белите".

В следващите минути Славия се опита да отговори на агресията на своя противник, но така и не успя да създаде нещо по-опасно пред вратата на Федотов.
Малко след като измина половин час игра Мартин Георгиев извърши нарушение пред границата на наказателното поле. Маилтон изпълни прекия свободен удар, а за щастие на "белите" кълбото се отби в напречната греда.

В 39-ата минута Нгуена опита да изненада вратаря на Металист с изстрел от дистанция, но без успех. До почивката столичани потърсиха изравнителното попадение, но такова не падна и украинците се оттеглиха с гол аванс.

Отборът от Харков удвои своя аванс още преди да са изминали 60 секунди от втората част. Футболистите в жълто атакуваха отдясно, а Педлепенец центрира към Рязанцев, който стреля от движение и прокара топката през краката на Светослав Вуцов - 0:2.

В 53-ата минута Мизюк се оказа на точното място и с топовен удар извън наказателното поле оформи класическия резултат. Топката влетя в горния десен ъгъл на вратата на Светослав Вуцов и стражът на "белите" нямаше никакъв шанс да реагира.

Металист се вдъхнови от бързите попадения през второто полувреме и малко по-късно "жълтите" вкараха и четвърти гол. Артур Мурза се извиси над всички в пеналтерията при корнер и с глава разпечата вратата на Славия за четвърти път.

В 78-ата минута Едуард Сарапий получи центриране отдясно, добре пое топката в наказателното поле и с премерен удар направи безпомощен появилия се от резервната скамейка Стефан Дафовски - 0:5.

В последната минута от добавеното време Радослав Кирилов стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката се отби в горната греда.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 15. Георгиев, 4. Соарес, 73. Минчев, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 11. Добрев, 88. Тасев, 7. Бакеро

Резерви: 1. Петков, 12. Дафовски, 3. Томбак, 6. К. Иванов, 37. Керчев, 77. Вълчев, 18. Стоянов, 22. Тасевски, 9. Мапуку, 19. Сораков, 10. Кирилов, 29. Димитров, 20. Кехайов, 55. А. Иванов, 17. Дост

МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ): 55. Федотов, 2. Мизюк, 24. Федорив, 20. Горбунов, 98. Маилтон, 6. Ралюченко, 29. Танковский, 12. Педлепенец, 69. Шамич, 94. Риаскос, 11. Пейшото

СЛАВИЯ 0:5 МЕТАЛИСТ (ХАРКОВ)

0:1 - Педлепенец (4)
0:2 - Рязанцев (46)
0:3 - Мизюк (53)
0:4 - Мурза (56)