Георги Петков се завърна под рамката за Славия при загуба от поляци в първата контрола на турска земя

Славия отстъпи с 0:3 на Стал (Миелец) в първата контрола за "белите" на турска земя. И трите попадения на полския тим паднаха след почивката под проливния дъжд в Алания.
Конрад Вржесински откри резултата от дузпа в 62-ата минута, а 10 по-късно Мачей Домански удвои аванса, демонстрирайки индивидуална класа пред вратата на столичани. В последната минута от редовното време Аркадиуш Касперкиевич оформи крайния резултат.

Стал бе по-добрият отбор през по-голямата част от срещата и заслужено се поздрави с успеха днес. Това бе втора проверка за "белите" от зимната подготовка. При първата, която се изигра в България, Славия се наложи над Хебър с 3:1.
Новото попълнение на столичани Йон Бакеро отново започва като титуляр, а неостаряващият Георги Петков също взе участие в мача, появявайки се от резервната скамейка през втората част.

Синът на Гонзо се разписа в дебюта си за Славия

За Стал (Миелец) в игра след почивката се появи българският защитник Божидар Чорбаджийски.
Двубоят бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg. Днешната проверка срещу полския тим дава начало на мачовете за "белите" в Турция, които ще бъдат общо 6 на брой.

Следващата контрола е срещу Металист (Харков) на 22 януари (събота).

Футболистите на Стал започнаха по-активно и първата по-опасна ситуация се откри именно пред тях. Поляците получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на удобна позиция, но изстрелът попадна право в стената.

В 5-ата минута Славия организира добра атака, която завърши с гол на Радослав Кирилов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Малко след като измина четвърт час игра футболист на Стал проби отдясно и центрира по земя, но никой не успя да засече кълбото, което, за щастие на Светослав Вуцов, се отби в десния страничен стълб.
В ответната атака Йон Бакеро получи топката на страхотна позиция, но се забави, а последвалият му прехвърлящ удар не бе сполучлив и не представляваше трудност за стража Адам Майевски.

В 28-ата минута възпитаниците на Златомир Загорчич взаимодействаха добре помежду си, а Мартин Сораков опита да изненада противниковия вратар с изстрел извън наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.
Малко по-късно нападателят на Стал бе оставен непокрит в пеналтерията на "белите", но ударът му с глава не намери целта.

В заключителните минути на първото полувреме столичани се възползваха от грешка на противника при изнасянето на кълбото. То попадна в Йон Бакеро, чийто диагонален изстрел срещна страничната греда.

На почивката двамата треньори смениха своите полеви състезатели, като за Стал в игра се появи българският защитник Божидар Чорбаджийски.

В 53-ата минута като по чудо полският отбор не поведе в резултата. Футболист на символичните гости бе оставен непокрит на далечната греда при корнер, но от близко разстояние стреля над вратата.

Малко след като измина час игра Мартин Георгиев фаулира противников играч в собственото наказателно поле, а главният съдия не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар. Конрад Вржесински застана зад топката и хладнокръвно прати Светослав Вуцов в обратния ъгъл - 0:1.

В 71-ата минута Георги Петков се отчете със страхотна намеса, след като отрази изстрел на футболист на Стал от близко разстояние.
Само няколко секунди по-късно обаче поляците удвоиха своя аванс. Мачей Домански получи дълго подаване зад гърба на защитата на Славия и си пое кълбото по много добър начин, след което нямаше проблем да преодолее Георги Петков.

Славия отговори с две опасни положения пред вратаря на полския тим, в които така и не стигна до гол.

В последната минута от редовното време Аркадиуш Касперкиевич хвана Георги Петков в крачка и оформи крайния резултат.

СЛАВИЯ 0:3 СТАЛ (МИЕЛЕЦ)
0:1 - Конрад Вржесински (62)
0:2 - Мачей Домански (72)
0:3 - Аркадиуш Касперкиевич (90)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 6. К. Иванов, 4. Соарес, 22. Тасевски, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 19. Сораков, 10. Кирилов, 7. Бакеро

СТАЛ (МИЕЛЕЦ): 1. Майевски, 2. Фабианович, 3. Скиба, 4. Байорек, 5. Бесчински, 6. Капелан, 7. Церпич , 8. Бак, 9. Серафински, 10. Тръжпис, 11. Мокържицки