Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Монца загуби от пряк конкурент, Антов не влезе

Монца загуби първия си мач за годината. След три поредни победи в края на 2021-а, тимът на Валентин Антов отстъпи с 1:3 при гостуването си на Беневенто и заема 6-о място в класирането на Серия "Б". Българският национал беше в групата за двубоя, но така и не се появи в игра.

Беневенто доминираше през цялото време и методично наложи волята си. Домакините взеха преднина още в 7-ата минута с гол на Роберто Инсиние, а Лука Мацители от Монца получи червен картон в 28-ата. Ситуацията за гостите се вложи още повече, когато и Марко Д'Алесандро видя червения цвят. Опитният халф фаулира откъсващия се Габриеле Мончини и беше изгонен.

С двама души повече, Беневенто бързо увеличи преднината си. Точен беше Андрес Тейо в 40-ата минута. В началото на втората част Монца получи дузпа и Матия Валоти намали, но Мончини в 66-ата минута сложи точка на спора.

Водач в Серия "Б" е Пиза с 38 точки, следват Беневенто и Бреша с по 34. Пред Монца са още Кремонезе и Лече. Асколи на Атанас Илиев заема 10-о място с 26 точки.