Фиорентина не сбърка срещу Беневенто и е на 1/8-финал за Купата на Италия

Петият в Серия "А" Фиорентина се наложи с 2:1 у дома над четвъртия в Серия "Б" Беневенто в мач от турнира за Купата на Италия и се класира на осминафиналите. Там съперник на "виолетовите" от Флоренция ще бъде Наполи. Головете за Фиорентина тази вечер отбелязаха Никола Миленкович в 19-ата минута и Рикардо Сотил в 47-ата. В 51-ата точен за гостите бе Габриеле Мончини.

Фиорентина разби последния, Влахович с нови два гола за историята

Миленкович даде аванс на домакините в резултата с удар с глава след асистенция също с глава на Игор след изпълнение на корнер. Две минути след почивката Сотил с добавка порази целта за 2:0, след като стражът на гостите Николо Манфредини бе отразил удар с глава от близко разстояние на 22-годишния нападател. Четири минути по-късно Мончини от съвсем близка дистанция върна тима си в мача, но Беневенто нямаше сили за обрат и отпада от надпреварата.