Атанас Илиев влезе като резерва при загуба на Асколи

Българският национал Атанас Илиев влезе от пейката при загубата на неговия Асколи с 0:2 при гостуването на Читадела от 17-ия кръг на Серия Б. Нападателят се появи на терена в 59-ата минута, когато замени Фабио Маистро. Енрико Балдини (33’, 50’) се разписа на два пъти от дузпа за успеха на домакините.

Междувременно, родният защитник Валентин Антов записа цял мач като резерва при победата на неговия Монца с 3:2 над гостуващия Фрозиноне. И петте попадения дойдоха след почивката. “Джаладзурите” поведиха с два гола благодарение на Лука Гаритано (53') и Алесио Дзербин (62'). “Бианкоросите” обаче осъществиха пълен обрат. С попадения на Карлос Аугусто (70') и Патрик Чурия (87') те възстановиха равенството, а Лука Мацители отбеляза победния гол в добавеното време, когато беше точен от дузпа.

Монца е шести в класирането с актив от 28 точки, колкото има и седмият Читадела. Следват Асколи на осмата позиция с 26 пункта и Фрозиноне, който остава с 25 точки на сметката си след първата си шампионатна загуба през сезона.