Бенфика и Порто с разгромни победи

Бенфика и Порто вкараха общо 11 гола на съперниците си в снощните мачове от 15-ия кръг на португалското първенство. Бенфика съкруши със 7:1 гостуващия Маритимо, за който титуляри бяха бившите футболисти на ЦСКА - София Енрике Рафаел и Стефано Белтраме. "Орлите" решиха всичко още до почивката, когато вече водеха с 3:0.

Началото на разгрома постави Дарвин Нунес в 3-ата минута, а в 18-ата отново той беше точен след хубаво центриране на Жоао Марио. Третото попадение вкара Жилберто с мощен шут под гредата в 34-ата минута. През второто полувреме във вратата на Маритимо се разписаха още Рафа Силва, Роман Яремчук, Гонзало Рамош и Харис Сеферович. Единствения гол за гостите бе дело на Али Алипур при 0:5.

Порто не срещна никакви проблеми при визитата си на Визела и се наложи с 4:0. Головете за "драконите вкараха Луис Диас (14'), Отавио (19'), Зайду Сануси (47') и Саму от домакините, който си вкара автогол в 64-ата минута. Почти цяло второ полувреме Визела игра в намален състав заради червения картон на Гилерме Скетине в 52-ата минута.

В другите неделни мачове Брага победи с 1:0 Беленезеш с попадение на Франсишко Моура, а със същия резултат Боависта надви Морейрензе. В класирането лидери са Порто и Спортинг (Лисабон) с 41 точки, пред Бенфика с 37 и Бага с 28.