Динамо (М) не позволи на Зенит да се откъсне

Динамо (Москва) и Зенит направиха 1:1 в чаканото с голям интерес дерби от последния кръг преди паузата в руската Премиер лига. Домакините се противопоставиха успешно на шампиона и не му позволиха да увеличи на 5 точки аванса си на върха в класирането. Зенит поведе с гол на Калудиньо в 32-ата минута. Бразилецът пропусна и дузпа в началото на мача. За Динамо се разписа Дмитрий Скопинцев в 72-ата минута.

Московчани прекъснаха серията си от 4 поредни победи в първенството, но още веднъж показаха, че вървят нагоре под ръководството на Сандро Шварц. Зенит завърпи наравно в трети последователен двубой, след като преди това стигна до 2:2 у дома срещу Ростов в РПЛ и до 3:3 срещу Челси в Шампионската лига.

Още в началото Александър Мостовй беше фаулиран в наказателното поле и след намесата на ВАР съдията Сергей Карасьов даде дузпа за Зенит. Клаудиньо обаче стреля покрай вратата. По-добрата игра на тима от Санкт Петербург даде резултат в 34-ата минута. Вячеслав Караваев проби по десния фланг и центрира, а Клаудиньо стигна пръв до топката и я засече във вратата на Антон Шунин.

В началото на втората част Динамо заложи на дълбока преса и на няколко пъти принуди гостите да грешат. Дълго време домакините не съумяваха да излязат на чиста позиция, но в 72-ата минута Гийермо Варела прати топката към далечната греда и там включилият се в атаката Скопинцев изравни за 1:1.

До края нито един от отборите не рискува в търсене на победата. Зенит ще зимува като водач в класирането с 38 точки, а Динамо е втори с 36.

"Благодаря на феновете за подкрепата. До почивката се защитавахме добре, а след това заиграхме по-агресивно. Резултатът е справедлив. Горд съм с това, което направихме през първия полусезон. На този етап съм доволен от футболистите и не мисля, че имаме нужда от много нови попълнения", каза след мача насатвникът на Динамо Сандро Шварц.

"Труден мач, предвид съперника и атмосферните условия. Принудителните смени през второто полувреме оказаха негативно влияние върху представянето ни. Предстои ни заслужена почивка, а след това започваме да се готвим за втората половина от сезона", каза старши треньорът на Зенит Сергей Семак.