Динамо (М) разби Арсенал с Георги Костадинов, загуба и за Попето

Арсенал (Тула) остана в опасната зона на класирането на РПЛ след нова загуба като гост, този път от Динамо (Москва). Отборът на Георги Костадинов беше разгромен с 1:5 и се намира на 14-о място след първата половина от сезона с актив от 13 точки. капитанът на българския национален отбор беше титуляр и получи жълт картон в 7-ата минута.

Младият състав на Динамо започна вихрено и направи няколко пропуска в началото, но след това вкара 4 гола за 12 минути и прати гостите в нокдаун. Резултата откри Себастиан Шимански след четвърт час игра, а после се разписаха Фабиан Балбуена и Вячеслав Грульов, който заби два гола във вратата на безпомощния Антон Коченков. През второто полувреме Арсен Захарян вкара за 5:0, а Даниил Хлусевич върна едно попадение в 85-ата минута.

Загуба претърпя и Сочи на Ивелин Попов. Българинът не влезе в игра, а съотборниците му се препънаха срещу Рубин и отстъпиха с 1:2. По този начин Сочи пропусна да си върне второто място, заемано в момента от Динамо. Рубин пък се изкачи в средата на таблицата. Попаденията за казанци бяха дело на Оливер Абилдгор (31') и Андерс Дрейер (81'). За Сочи точен беше Родригао (27'). През второто полувреме червени каротни получиха Игор Юрганов от домакините и Абилдгор от гостите.

Водач в руското първенство остава шампионът Зенит с 33 точки, следван от Динамо (Москва) с 29 и Сочи с 27. Топ 6 допълват Локомотив (Москва), Краснодар и ЦСКА (Москва). На дъното са Арсенал и Химки с по 13 точки, и Урал с 12.