Химки и Краснодар си спретнаха зрелище с 6 гола

Отборите на Химки и Краснодар завършиха 3:3 в един от най-вълнуващите мачове от началото на сезона в РПЛ. Домакините направиха обрат с два бързи гола в началото на второто полувреме, но "биковете" не се предадоха и стигнаха до равенство, което им позволи поне временно изпреварят ЦСКА (Москва) и да се изравнят по точки с четвъртия в класирането Локомотив (Москва).

Срещата започна по-добре за Краснодар и още в 6-ата минута Виктор Клаесон откри резултата след пас на Джон Кордоба. До почивката гостите получиха и дузпа, но Гжегож Криховяк не успя да преодолее Иля Лантратов. Това беше пета пропусната дузпа за "гражданите" през кампанията.

Направените на почивката смени доведоха до импулс в играта на Химки. В 54-ата минута Елмир Набиулин изравни, а в 56-ата ветеранът Денис Глушаков вкара втори гол във вратата на национала Матвей Сафонов. Последва натиск на Краснодар и попадение на Реми Кабела за 2:2.

В 71-ата минута след центриране от корнер Кемал Адеми продължи топката към Александър Долгов и той доближи Химки до победата. Последната дума имаше Владимир Илин, който се възползва от отлично подаване на Кабела в 80-ата минута и оформи крайното 3:3.