Олимпиакос дръпна с 6 точки пред АЕК след драма на "Спирос Луис"

Шампионът Олимпиакос записа много важна победа при гостуването си на АЕК в дербито от 10-ия кръг на гръцкото първенство. Тимът от Пирея се наложи с 3:2 и вече има аванс от 6 точки пред "жълто-черните". За АЕК това беше втора загуба през сезона и първа на собствен терен.

Олимпиакос поведе още в 1-ата минута с изключително красив гол на Агибу Камара. Гвинеецът посрещан една отбита топка от границата на наказателното поле и с мощно воле я заби под гредата. АЕК реагира бързо и изравни в 15-ата минута, когато Петрос Манталос центрира отдясно, а Серхио Араухо изпревари вратаря на гостите Томаш Вацлик и с глава се разписа за 1:1.

Олимпиакос си върна преднината в 34-ата минута благодарение на Юсеф Ел Араби. Опитният марокански нападател беше изведен зад защитата от Кени Лала и пусна топката между краката на Чичан Станкович. След почивката отново Ел Араби направи резултата 3:1 в поза на Олимпиакос, а Араухо само намали в 79-ата минута.

ПАОК можеше да измести АЕК от втората позиция, но се провали при гостуването си на Атромитос. "Черно-белите" от Солун загубиха с 0:2 и са на трето място с 19 точки. И двата гола за Атромитос отбеляза бившият футболист на ПАОК Ефтимис Кулурис.