Олимпиакос разказа играта на Фенербахче в балканското дерби, грозни сцени покрай мача на Айнтрахт

Олимпиакос отнесе Фенербахче с 3:0 насред Истанбул в очаквания с голям интерес балкански дуел от група “D” на Лига Европа. Шампионът на Гърция наказа грешките в защита на съперника и в същото време показа отлична игра в защита. Така грандът от Пирея вече има 6 точки от два мача и е с големи шансове да финишира на първа позиция. В другия мач от групата Айнтрахт (Франкфурт) много трудно надви Антверпен с 1:0 в Белгия.

Олимпиакос сюрпризира турците още в 6-ата минута, когато Тикиньо се измъкна зад защитата и технично прехвърли Алтай Байъндър за 1:0. После вратарят на Фенербахче направи няколко много добри спасявания, но през второто полувреме, в 62-ата и 68-ата минута, на два пъти нямаше какво да стори при идентични попадения на Йоргос Масурас след добавки. В 83-ата Масурас пропусна да забие хеттрик в ситуация едно на едно с вратаря.

“Фенерите” изтърваха своя шанс в 56-ата при 0:1, когато Димитрис Пелкас удари греда.

В същото време Айнтрахт надделя над Антверпен с 1:0 след гол от дузпа в последната минута. Точен беше Гонсало Пасиенсия. Срещата в Белгия обаче ще бъде запомнена с проблеми с агитките на двата тима. Преди двубоя ултраси на Айнтрахт нападнаха заведение, в което имаше запалянковци на домакините, а след това замеряха полицаите, в резултат на което доста от тях бяха арестувани.

В началото на второто полувреме на самия мач пък хвърлена от местните фенове бомбичка гръмна в краката на вратаря Кевин Трап, което наложи прекъсване на сблъсъка. На германския страж беше оказана медицинска помощ и той успя да довърши двубоя.