Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Фенербахче се размина с успеха по невероятен начин, Олимпиакос ликува в края

Фенербахче пропиля “златен” шанс да регистрира успешно начало на участието си в група “D” на Лига Европа, след като в добавеното време пропусна дузпа при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) и мачът завърши 1:1. Димитриос Пелкас застана зад бялата точка и шутира, но вратарят Кевин Трап отрази. Последва добавка, при която Мергим Бериша изпрати кълбото в мрежата и турците решиха, че са спечелили. Намеси се обаче ВАР, откъде подсказаха на главния съдия, че при изпълнението на наказателния удар Бериша е бил вътре в наказателното поле на съперника и съответно попадението не беше признато.

Преди това позабравеният Месут Йозил изведе “фенерите” напред в 10-ата минута, като за негова това е първи гол в европейските турнири от три години насам. Айнтрахт обаче изравни в 41-вата чрез Сам Ламерс.

В другия двубой от тази интересна група Олимпиакос все пак имаше късмет в заключителните минути и надви Антверпен с 2:1 след късен победен гол на Олег Реабчюк в 87-ата минута.

Гръцкият първенец, който беше спрян за място в Шампионската лига от Лудогорец, поведе с 1:0 в 52-ата чрез Юсеф Ел Араби. Антверпен изравни в 75-ата след хубаво засичане с глава на Мбвана Самата, за да дойде драматичният финал, при който Реабчюк донесе трите точки на домакините.