Айнтрахт сломи Олимпиакос в добавеното време и чака добри новини от Белгия

Айнтрахт (Франкфурт) направи огромна крачка към класиране на 1/16-финалите в Лига Европа. Германският тим спечели битката с Олимпиакос от 4-ия кръг в група "D", като се наложи с 2:1 в Гърция. Успехът дойде след обрат и драма, като победният гол за гостите падна в добавеното време. С този успех обаче Айнтрахт може още днес да си гарантира продължаване напред в турнира, стига в другия мач между Антверп и Фенербахче да няма победител.

Олимпиакос пръв взе преднина в мача. В 12-ата минута Онйекуро напредна по левия фланг и подаде за Юсеф Ел Араби, който засече топката във вратата за 1:0.

Само пет минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Рафаел Боре направи страхотен извеждащ пас към Даичи Камада, който изскочи на стрелкова позиция и не сгреши за 1:1.

Драмата настъпи в добавеното време, когато гостите организираха прецизна контраатака, която завърши с гол. Обите Н'Дика отне топката и напредна по лявото крило, след това подаде за Йеспер Линдстрьом, който пък продължи към Йенс Хауге, за когото остана отблизо да засече топката във вратата за крайното 1:2.

С тази победа Айнтрахт е начело в групата с 10 точки, докато Олимпиакос е втори с 6.