Провал за ЦСКА (М), но рекорд за Акинфеев

Вратарят на ЦСКА (Москва) Игор Акинфеев записа днес своя мач №500 в руската Премиер лига. Това е историческо постижение, тъй като никой досега в руския футбол не го е правил, отбелязва журналистът от "Спорт Експрес Игор Рабинер. Днес ЦСКА (Москва) завърши 0:0 като домакин с Химки в среща от 15-ия кръг на руското първенство, а двубоят бе и под номер 800 в кариерата на Акинфеев във всички турнири.

35-годишният Акинфеев, който е юноша на "армейците" от руската столица, не е играл за друг клуб в кариерата си. Дебютира за първия тим през 2002 година, а за националния отбор на Русия има 111 мача.

В мача с Химки днес още в 15-ата минута "армейците" останаха с 10 души на терена заради червен картон на Бруно Фукс. Две минути по-късно Кемал Адеми пропусна дузпа за Химки.

Така ЦСКА (Москва) няма победа вече в три поредни кръга в Премиер лигата и заема шесто място в класирането с 24 точки. Химки е на предпоследното 15-о място с 13 точки, а лидер е Зенит с 33, следван от Динамо (Москва), Сочи, Локомотив (Москва) и Краснодар.