Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Черноломец (Попово) ще зимува трети след трилър в Добрич

Черноломец (Попово) се затвърди на третото място в Североизточната Трета лига след като измъкна 3:2 като гост на Рилци (Добрич). Двубоят бе част от 13-ия кръг на първенството. Селекцията на Илиян Станчев започна активно, а младият тим на домакините затворено, разчитайки на контраатаки.

Резултати, класиране и голмайстори от 13-ия кръг на Североизток

Диян Димитров откри резултата в средата на първата част. Малко след това Десислав Петков удвои, като вина за гола има и вратаря на Рилци. След почивката юношеската формация от Добрич изигра най-силното си полувреме от началото на сезона. В 62-ата минута капитана Георги Георгиев нахлу отдясно по диагонала и стреля под плонжа на Димитьр Пантев за 1:2. Четвърт час по-късно след двойно подаване влезлият като резерва Дейвид Венциславов излезе сам срещу поповския страж и изравни. Гюрсел Осман и Диан Минчев пропуснаха да направят обрат в резултата. Накрая футболистите на Черноломец проведоха бърза контраатака, противниковата защита спря в очакване на сигнал за засада,такъв не последва и влезлият като резерва Радослав Матеев реализира победното попадение.