Волов победи Рилци

Волов се наложи с 3:2 в Шумен над Рилци (Добрич) в мач от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана интересен двубой, в който домакините дръпнаха с класически резултат, но накрая едва не изпуснаха победата.

Първата сериозна опасност беше пред шуменската врата, но Живодар Владев не подаде на двама свободни съотборници. В 20-ата минута капитанът Симеон Савов откри резултата с гласа след центриране от корнер. В края на първата част Алекс Наков удвои при суматоха пред добричката врата.

В средата на второто полувреме влезлият като резерва Христо Александров наказа бранителите на Рилци с трето попадение. Другите двама голмайстори пропуснаха да се разпишат по още веднъж.

Последните минути бяха за Гюрсел Осман. В 80-ата той разстреля шуменския страж от упор за 3:1. В 85-ата пък вкара с глава. Времето не стигна точка.

Стартови състави:

ВОЛОВ: 1. Стефан Петков, 6. Симеон Савов (капитан), 4. Михаил Венков, 13.Стефан Стефанов, 20. Боян Димов, 7. Алекс Наков, 88. Калоян Петков, 5. Ивайло Иванов, 22. Христо Димитров, 19. Живко Парашкевов, 11. Иван Цонев
Треньор – Николай Николов

РИЛЦИ: 100. Мирослав Маринов, 2. Георги Димитров (капитан), 8. Евгени Димитров, 6. Николай Станчев, 7. Диан Минчев, 71. Даниел Димов, 4. Виолин Филипов, 5. Гюрсел Осман, 10. Живодар Владев, 20. Иван Иванов, 9. Георги Георгиев