Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Черноломец (Попово) подчини малките „соколи“

Черноломец победи в Попово втория отбор на Спартак II (Варна) с 3:1 в среща от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Мачът започна изключително интересно. Първата опасност беше пред вратата на домакините. След центриране от корнер Димитьр Пантев изби топката в гредата, а след връщането й на терена с нея се разминаха варненският капитан Янаки Смирнов и Тугай Неджет

Селекцията на Илиян Станчев реагира светкавично и взе предимство. Тихомир Кънев откри резултата с глава след центриране от фаул в 6-ата минута. Юношеската формация на Димитър Трендафилов не се предаде и половин час по-късно заличи пасива. Неджет открадна топката от защитник и прехвърли вратаря.

Секунди преди почивката Диян Димитров пък уцели гредата на варненската врата. Десетина минути след началото на втората част Светослав Славчев се измъкна срещу Иван Атанасов и насочи топката в мрежата му – 2:1. В 70-ата минута Беадир Беадиров завърши самостоятелен пробив с попадение.

Още две суматохи създадоха домакините. Пред отсрещната врата, техен футболист изби от голлинията след акция и пас на Дилън Джордж.

Стартови състави:

ЧЕРНОЛОМЕЦ: 15. Димитьр Пантев, 5. Александър Недев, 7. Невен Венков (капитан), 6. Явор Тодоров, 17. Светослав Славчев, 22. Динко Дерменджиев, 18. Теодор Иванов, 11. Беадир Беадиров, 14. Ясен Василев, 77. Диян Димитров, 10. Тихомир Кънев
Треньор: Илиян Станчев

СПАРТАК II: 99. Иван Атанасов, 14. Николай Василев, 2. Павел Вълчев, 5. Павел Стоев, 88. Никола Владев, 66. Георги Дичев, 31. Симеон Иванов, 30. Дамян Петров, 10. Янаки Смирнов (капитан), 15. Дилън Джордж, 90. Тугай Неджет
Треньор: Димитър Трендафилов