Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Вутов влезе като резерва, отборът му пак загуби

Мезьокьовешд-Жори записа шести пореден мач без победа в унгарското първенство. При гостуването си на Академия Пушкаш тимът на Антонио Вутов отстъпи с 0:2 и се смъкна на 9-о място в класирането. Българският нападател беше резерва, но се появи на терена още в 38-ата минута на мястото на Дино Бесирович.

Домакините поведоха в 19-ата минута с автогол на Лука Лаквехелиани, а в 63-ата румънецът Александру Балуца оформи крайния резултат. По този начин Академия Пушкаш се изкачи на 5-о място в подреждането с 13 точки - пет повече от Мезьокьовешд-Жори.

В дербито на кръга Дебрецен и МОЛ Фехервар завършиха 2:2. Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като веетранът Балаш Джуджак получи червен картон в 41-ата минута. Въпреки това, Дебрецен поведе с гол от дузпа на Роланд Уграй (86'), но Кенан Кодро изравни в добавеното време също от бялата точка.

Начело в ОТП Банк Лига е Кишварда с 18 точки, пред Ференцварош с 15, но и два мача по-малко. Залаегерсег на Преслав Боруков е на предпоследното 11-о място, а днес посреща МТК Будапеща.