Уест Хам сложи край на четиригодишната доминация на Манчестър Сити

Уест Хам се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата, след като победи с 5:3 след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време) отбора на Манчестър Сити, който в последните четири сезона неизменно печелеше този трофей. Двата тима изиграха тактическа битка на "Лондон Стейдиъм", в която не успяха да си отбележат гол а редовното време. Така се стигна до дузпите, при които Фил Фоудън пропусна за състава на "гражданите", докато и петимата изпълнители на "чуковете" бяха точни от бялата точка.

Дейвид Мойс бе извършил осем промени в състава си в сравнение с дербито с Тотнъм. Единствено Бен Джонсън, Аарън Кресуел и Томаш Соучек запазиха местата си. Мануел Лансини, който донесе победата на "чуковете" срещу Манчестър Юнайтед в миналия кръг на "Карабао Къп", също стартира.

Девет на брой пък бяха рокадите на Джосеп Гуардиола от мача с Брайтън през уикенда. Съставът обаче бе доста силен. Кайл Уокър и Илкай Гюндоган запазиха местата си. Кевин Де Бройне, Рахийм Стърлинг и Рияд Марез също бяха титуляри.

Сити имаше очаквано предимство през първата част, но "гражданите" не стигаха до някакви особено чисти положения. Едва в края на част удар на Аке с глава премина на сантиметри встрани.

В 53-тата минута опасен шут на Гюндоган също премина встрани от целта. Малко след това Артур Масуаку опита изненадващ директен изстрел към вратата в ситуация, в която всички очакваха да центрира. Зак Стефен обаче успя да избие.

Ареола спаси удари на Де Бройне, Стоунс и Гюндоган. Соучек пък пропусна два добри шанса за Уест Хам, след като стреля неточно.

Играчите на Гуардиола отправиха общо 25 удара към вратата на направилия силен мач Ареола, но така и не успяха да се разпишат. Така 90-те минути завършиха без отбелязан гол и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Марк Нобъл даде преднина на "чуковете", но Фил Фоудън стреля встрани при първия 11-метров наказателен удар в полза на "гражданите". Боуен, Доусън, Кресуел и Бенрама вкараха останалите четири дузпи за Уест Хам. Кансело, Жезус и Грийлиш също бяха точни, но пропускът на Фоудън се оказа решаващ.