Майнц 05 повали Арминия в драма с продължения, Фрайбург оцеля с дузпи

Майнц 05 се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия след емоционален и изпълнен с обрати мач срещу Арминия (Билефелд). Тимът на Бо Свенсон се наложи с 3:2 след продължения, а в герой се превърна резервата Мартин Ингвартсен, който вкара победния гол в 114-ата минута.

Японецът Масая Окугава откри за Арминия още във 2-ата минута, но след почивката два бързи гола на Йонатан Буйхарт и Карим Онисиво доближиха домакините до следващия кръг. Секунди преди края на редовното време Фабиан Клос се разписа за 2:2 и прати мача в продължения. Във второто от тях Адам Салай подае с пета на Ингвартсен и датчанинът не сбърка.

Още по-трудно до осминафиналите се добра Фрайбург. Гостуването на Оснабрюк започна добре и тимът от Бундеслигата водеше след гол на Винченцо Грифо в 33-ата минута, но секунди преди последния съдийски сигнал Лукас Гуганиг изравни. Оснабрюк дори поведе в продълженията с попадение на Себастиан Клаас, но това не беше всичко. В 117-ата минута домакините останаха с 10 човека след червен картон на Ба-Мука Симакала, а в 120-ата Кевин Шлотербек осигури на Фрайбург дузпи. При тях трима футболисти на Оснабрюк пропуснаха и третодивизионният тим отпадна.

В сблъсъка между два от традиционните клубове в Германия, които обаче са във Втора Бундеслига, Хамбургер ШФ надви Нюрнберг след дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1. Йонас Давид изведе Хамбургер напред в 45-ата минута, но в 59-ата Тайлан Думан се разписа за домакините. При дузпите фаталните пропуски за "франките" направиха Лино Темпелман и Асгер Сьоренсен