Торган Азар набързо реши проблемите на Борусия (Д)

Носителят на Купата на Германия Борусия (Дортмунд) продължава защитата на трофея. Отборът на Марко Розе се класира за осминафиналите на турнира, след като надделя трудно над Инголщат с 2:0. Дълго време "жълто-черните" не успяваха да пречупят съпротивата на гостите, но всичко се промени с влизането на Торган Азар. Белгийският национал откри резултата с първото си докосване до топката в 72-ата минута, а в 81-ата отново той беше точен и прати тима си в следващия кръг.

Борусия игра без доста титуляри, начело с контузения Ерлинг Холанд. През първото полувреме Инголщат се защитаваше много добре и сериозните положения пред вратата на Фабиан Бунтич бяха малко. В 28-ата минута напречната греда лиши от гол Джуд Белингам, а в 32-ата попадение на Матс Хумелс беше отменено заради нарушение в атака.

Розе не направи смени на почивката, но отборът му продължи да притиска противника, който е на дъното във Втора Бундеслига. В 54-ата минута нападателят Щефен Тигес също нацели гредата. Борусия все повече доминираше, а гостите се умориха и трудно спираха атаките на дортмундци.

Торган Азар се появи в 71-ата минута на мястото на сънародника си Тома Мюние и веднага се оказа в центъра на събития. Борусия конструира хубава атака, при която топката премина от левия на десния фланг. Последва центриране на Юлиан Брант към Азар и той от няколко метра опъна мрежата.

След гола Инголщат вече нямаше сили да се съпротивлява. В 81-ата минута отново Брант асистира на Азар, който вкара за 2:0 и осигури на "жълто-черните" място на осминафиналите.

За първи път през сезона Борусия не получи гол на домашната сцена. Следващият мач на тима е в събота срещу Кьолн.