Локо (Пловдив) размаза с 10 гола Олимпия (Шумен) и записа първа победа в първенството

Локомотив (Пловдив) записа гръмка първа победа в Женското първенство. Пловдивчанки се наложиха с 10:0 над Олимпия (Шумен) в отложен мач от 7-ия кръг на шампионата. Още в 23-ата минута резултатът бе 6:0. Два гола на Цветана Манчева (2’и 5’) дадоха ранен аванс на домакините. Даниела Савова направи 3:0 в 13-ата минута, а Манчева оформи своя хеттрик още преди да са изминали 15 минути от мача (14’).

Пирин лейдис отнесе Янтра в Благоевград

Кристин Кръстева (20’) и втори гол на Даниела Савова (23’) оформиха резултата до първото полувреме. Втората част започна на по-ниски обороти и гол падна чак след 20 минути игра. Тогава Гергана Илийчева вкара за 7:0 (66’), а Манчева вкара и четвъртото си попадение в 68-ата минута. Последните два гола бяха на Кристин Кръстева (70’) и Далия Ангелова (85’).

Това бяха първи три точки в актива на Локомотив (Пловдив), които се намират на 14-ата позиция. Последен и единствен без нито един пункт в актива си остава Олимпия (Шумен).