Пирин лейдис отнесе Янтра в Благоевград

Отборът на Пирин лейдис се наложи с 5:1 над Янтра в отложен мач от 6-ия кръг на Женското ни първенство. Всичките 5 гола за домакините бяха вкарани от различни голмайсторки. Първо Гергана Петкова откри в 18-ата минута. След нея Емили Дамянова вкара второ попадение в 42-ата минута, а само една по-късно Ивана Христов покачи до 3:0 (43’).

13-годишната талантка на Пирин: Фенка съм на Роналдо и Ливърпул

Малко след началото на втората част Екатерина Иванова също се разписа (47’). 15-ина минути преди края Преслава Иванова върна почетен гол за Янтра (73’), но в 86-ата минута Ани Данаилова вкара пето попадение за своя тим, с което оформи крайното 5:1.

С тази победа Пирин лейдис се изкачва до 7-ата позиция с 10 точки, на 5 зад първия НСА. Янтра от своя страна е 11-ти с 6 пункта.