Парагвай и Аржентина не намериха пътя към гола

Отборите на Парагвай и Аржентина не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата завърши при резултат 0:0, но това не означава, че беше скучна. Двата тима създадоха доста голови положения, но така и не намериха верния път към гола и в крайна сметка поделиха по точка

Мачът започна с дискусионна ситуация в наказателното поле на Аржентина, където Родриго Де Паул игра с ръка, но дори и след разглеждане с ВАР дузпа не бе отсъдена.

След това на два пъти гостите имаха добри възможности. В 11-ата минута Хоакин Кореа нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но вратаря спаси. След това в 25-ата минута Лионел Меси обстрелва вратата от фаул, но ударът му бе встрани.

Втората част предложи доста повече емоции и пред двете врати. В 54-ата минута страхотен пробив на Мигел Алмирон завърши с изстрел отблизо, но Емилиано Мартинес спаси.

Последваха два шанса за "Гаучосите". В 60-ата минута Кореа получи чудесно центриране и стреля с глава, но защитник с акробатична намеса попречи на топката да стигне до вратата. Пет минути по-късно мощен удар на Родриго Де Паул бе спасен от Антони Силва.

Домакините също имаха хубава възможност в 70-ата минута, когато Санабрия бе изведен на скорост и стреля по земя, но покрай вратата.

Нов шанс се откри пред гостите в 84-ата минута, когато резервата Папу Гомес тества вратаря на съперника с мощен шут, който летеше опасно, но отново Силва направи блестящо спасяване.

В края на мача отново "Гуараните" имаха чудесен шанс, като Карлос Гонзалес от границата на наказателното поле прати топката опасно над вратата.

В крайна сметка обаче мачът завърши без победител и след неговия край Аржентина остава на 2-ата позиция във временното класиране с 19 точки. Парагвай пък заема 6-ото място с 12 точки.